Δευτέρα, 21 Ιανουαρίου 2013

BASKET ΑΝΔΡΩΝ : ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΙΑ

Με νίκη ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος η αντρική ομάδα του Δ.Α.Σ.ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ κερδίζοντας εκτός έδρας τον Γ.Σ. Ηλιούπολης με σκορ 42-71. Από την αρχή ο Δ.Α.Σ.ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  απέκτησε ένα προβάδισμα χωρίς όμως να μπορεί να ξεφύγει. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 26-35. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως η ομάδα του Δ.Α.Σ.ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  ανέβασε στροφές και με ένα επιμέρους σκορ 7-25 ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.

Μετά και την νίκη αυτή είναι πρώτος στην βαθμολογία του ομίλου με το τέλος του πρώτου γύρου.